تافل چیست؟
آزمون تافل(Test of English as a Foreign Language)  به عنوان مهمترین و معتبرترین تست سنجش دانش زبان در دنیا مطرح است و بکار گرفته مى شود. تافل یک آزمون جامع زبان انگلیسی است که بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیگر بخشهای جهان، مورد نیاز است. همچنین افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای هستند، برای ادامه فعالیتهای حرفه‌ایشان در آمریکا و کانادا مرتباً به یک رتبه تافل نیاز دارند.
آزمون تافل ( TOEFL ) توسط سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون (Princeton) برگزار می‌شود.
این آزمون، مهارت در بخشهای شنیداری، گفتاری، نوشتاری، و درک مطلب انگلیسی را مورد سنجش قرار می‌دهد و برای پذیرش در دانشگاههای آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمره کسب شده در این آزمون جهت پذیرش در این دانشگاهها به مدت دو سال دارای اعتبار می‌باشد.تافل کتبی و کامپیوتری
از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۹۸، آزمون تافل فقط به صورت کتبی برگزار می‌شد. شرکت کنندگان پاسخ‌هایشان را روی یک برگه با مداد علامت می‌زدند. در سال ۱۹۹۸ ETC که آزمون تافل را تهیه می‌کند و Sylvan Learning Systems که برگزاری نسخه کامپیوتری تافل را بر عهده دارد، برای اولین بار این آزمون را به صورت کامپیوتری عرضه کردند.
علاوه بر این دو نسخه (کتبی و کامپیوتری) ، قرار است یک آزمون کاملاً جدید نیز در آینده نزدیک ارائه شود. این آزمون جدید تفاوتهای زیادی با دو نسخه موجود خواهد داشت. از آن جمله می‌توان به اضافه شدن بخش «Speaking» اشاره کرد. از آنجایی که این بخش تاکنون در تافل مورد سنجش قرار نگرفته است، می‌توانیم انتظار تغییرات بزرگی را در ساختار این آزمون داشته باشیم.

 آزمون کتبی تافل ( PBT )
تافل کتبی یک آزمون زمانبندی شده است که از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

۱– بخش شنیداری۵۰پرسش۳۵دقیقه
۲– بخش ساختار و نگارش۴۰پرسش۲۵دقیقه
۳– درک مطلب۵۰پرسش۵۵دقیقه

آزمون کامپیوتری تافل (CBT)
نسخه کامپیوتری آزمون تافل از بخشهای زیر تشکیل شده است:

۱– بخش شنیداری۵۰-۳۰پرسش۶۰-۴۰دقیقه
۲– ساختار۲۵-۲۰پرسش۲۰-۱۵دقیقه
۳– درک مطلب۶۰-۴۴پرسش۹۰-۷۰دقیقه
۴– بخش نوشتاری۱انشاء۳۰دقیقه

موسسه آموزش عالی آراد زبان انگلیسی arad English Language TOEFL EST