ثبت نام دوره

برای شرکت در این دوره میبایست ابتدا در سیستم اتوماسیون موسسه آموزش عالی آراد از طریق لینک زیر ثبت نام کنید و سپس دوره درخواستی را خرید و مبلغ دوره را بپردازید تا در اولین فرصت کارشناس آموزش با شم تماس بگیرد

IELTS

رایگان

آشنایی با آزمون آیلتس

اگر قصد ادامه تحصیل و یا مهاجرت به خارج از کشور را دارید، حتما اسم آزمون آیلتس به گوش شما آشناست.
موفقیت در این آزمون بین‌المللی گام اول برای برنامه ریزی‌های آتی شما خواهد بود. با در نظر گرفتن اهمیت کسب نمره مورد نظر در آزمون آیلتس در کنار مشغله‌های روزانه، آزمون و خطا در آمادگی برای آزمون آیلتس ممکن است برای آینده شما بسیار گران تمام شود.
برای شما که تصمیم جدی برای شرکت در آزمون آیلتس گرفته‌اید هیچ فرصتی برای آزمون و خطا باقی نمانده.
برای شروع بهتر است ابتدا با آزمون آیلتس آشنا شوید تا بتوانید دید بهتری نسبت به نیازهای خود در طول آماده سازی برای آزمون داشته باشید.
آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس (IELTS) یا The International English Language Testing System که در ابتدا با نام (ELTS) شناخته می‌شد برای اولین بار در سال 1980توسط دانشگاه کمبریج و British Council طراحی و برگزار شد.
آزمونی با فرمت و ساختار مبتکرانه که انعکاسی از کاربرد زبان انگلیسی در دنیای واقعی بود و همین امر سبب تفاوت آشکار آن با سایر آزمون‌های مشابه بود.

آزمون آیلتس برای سنجش چهار مهارت اصلی Writing ،Listening ، Reading و Speaking طراحی شده است و بصورت سیستماتیک و کاملا هدفمند به سنجش و ارزیابی این مهارت‌ها می پردازد.
برای طراحی هر آزمون آیلتس و گزینش و انتخاب سوالات مربوط به هر سنجش، تیمی متشکل از یک روان‌شناس، یک جامعه‌شناس چند کارشناس زبان‌شناسی چند متخصص Testing و تعدادی از افراد  با گویش‌ها و لهجه‌های متنوع جهت اجرای قسمت Listening باهم همکاری می‌کنند.

در ابتدا تعداد شرکت کنندگان بسیار کم بود به نحوی که در سال 1981 تنها ۴۰۰۰ نفر در این آزمون شرکت کردند و این تعداد در سال 1985 به ۱۰,۰۰۰ نفر رسید. تا اینکه در سال 1989 با پیوستن موسسه (IDP) استرالیا این آزمون چهره‌ای بین‌المللی گرفت و نام (IELTS) با اضافه شدن کلمه (International) برای این آزمون انتخاب شد.
آزمون با فرمت سنجش چهار مهارت اصلی برگزار می‌شد و هرساله با رشد ۱۵ درصدی شرکت کنندگان همراه بود بطوری که در سال 1995 تعداد ۴۳,۰۰۰ نفر در ۲۱۰ مرکز آزمون در سراسر جهان در این فرآیند شرکت کردند.

انواع آزمون آیلتس

این آزمون در چهار مرحله مورد بازبینی و ویرایش قرار گرفت و در نهایت به شکل کنونی و در سه مدل آیلتس آکادمیک، آیلتس جنرال و آیلتس لایف اسکیلز در آمد.

آیلتس آکادمیک: برای آن دسته از متقاضیانی  است که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر دارند.

آیلتس جنرال: برای آن دسته از متقاضیانی است  که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای انگلیسی زبان (استرالیا، کانادا، نیوزلند، بریتانیا) و یا تحصیل در مقاطع پایین‌تر از کارشناسی دارند.

آیلتس لایف اسکیلز: برای متقاضیان دریافت ویزای Family Member برای انگلستان می‌باشد.

پیش از ارائه آزمون آیلتس لایف اسکیلز، ۷۶% از شرکت کنندگان متقاضی شرکت در آیلتس آکادمیک و ۲۴% دیگر نیز داوطلب آیلتس جنرال بودند. هر مؤسسه شرایط پذیرش متفاوتی دارد. در بعضی موارد هم آیلتس آکادمیک و هم جنرال از متقاضی پذیرفته می‌شود. اگر مطمئن نیستید که در کدام نوع آزمون باید شرکت کنید، با مؤسسه مورد نظر تماس بگیرید و از شرایط مطلع شوید. هر چهار مهارت زبان شنیداری، خواندن و درک مطلب، نوشتاری و گفتاری، در آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک سنجیده می‌شود مگر این که به خاطر ناتوانی جسمی از یکی از مهارت‌ها، معاف شوید. مهارت‌های شنیداری و گفتاری در دو نوع آزمون جنرال و آکادمیک مشترک ولی بخش‌های خواندن (درک مطلب) و نوشتاری متفاوت است.

توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای انگلستان حتما باید مدرک آیلتس مورد تایید انگلستان یا همان UKVIرا دریافت نمایید. دقت کنید که UKVI یکی از انواع آزمون آیلتس نیست و نباید آنرا با آزمون آیلتس لایف اسکیلز اشتباه گرفت. آیلتس UKVI تنها به مرکز برگزارکننده آزمون ارتباط داشته به نحوی که این مراکز باید مورد تایید دولت انگلستان باشد.

I am raw html block.
Click ed

کلیه حقوق این سایت متعلق موسسه آموزش عالی زبان های خارجی آراد می باشد

it button to change this html