You cannot copy content of this page

کلینیک آیلتس

آیلتس (IELTS) که برگرفته از سرواژگان (INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM) به معنای سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است، یکی از باارزش‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که در سراسر جهان برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر در برابر تافل، آزمون آمریکایی، قرار می‌گیرد. داوطلبان آزمون آیلتس در کنار تفاوت ساختاری آزمون آیلتس به تافل باید هنگام انتخاب کشور مقصد در مهاجرت نیز بین این دو آزمون اولویت بندی داشته باشند.

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیدار، خواندن، نوشتن و مکالمه تشکیل شده‌است. کل آزمون دارای دو گونه دانشگاهی و آموزش عمومی است که گونهٔ آکادمیک برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد. نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود که نمرهٔ قبولی برای آزمون وجود ندارد اما به‌طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.

آیلتس معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند یا به آن کشورها مهاجرت نمایند. آزمون آیلتس با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی شنیداری (LISTENING)، خوانداری (READING)، نوشتاری (WRITING) و گفتاری (SPEAKING) را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. بسیاری از دانشگاه‌ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و آمریکا آزمون آیلتس را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک آیلتس الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد. شرکت کنندگان در آزمون آیلتس به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند. نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد. نمرهٔ کلی امتحان با معدل‌گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌گردد. در کارنامه آیلتس، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می‌شود.

آخرین اخبار

Academic Test

آزمون آکادمیک آیلتس برای متقاضیانی طراحی شده است که می خواهند در دانشگاهها یا سایر موسسات تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان (به غیر از انگلستان) ثبت نام نموده و ادامه تحصیل دهند. همچنین این آزمون برای پزشکان و پرستارانی که قصد دارند در دیگر کشورهای انگلیسی زبان به غیر از کشور انگستان به فعالیت در رشته های تحصیلی خود بپردازند نیز مناسب می باشد.

توسط آزمون مربوطه تمامی مهارت های شنیداری، خواندن، نوشتاری و مکالمه شما در چهار قسمت جداگانه سنجیده می شود. همچنین بخش های مختلف آزمون نیز شامل شنیداری، خواندن و نوشتاری همگی دریک روز برگزار خواهد شد. ناگفته نماند که آزمون مصاحبه نیز به فاصله یک هفته قبل یا بعد از آزمون کتبی انجام می شود.

برای بخش خواندنی یا همان Reading آزمون آکادمیک آیلتس ، چهل سوال در سه متن اختصاص داده می شود که داوطلبان ۶۰ دقیقه فرصت دارند به سوالات پاسخ دهند. متن ها و سوالات دفترچه آزمون همگی از کتاب ها، روزنامه ها، جزوه ها و مجله های غیرتخصصی انتخاب میشود.

جهت بخش نوشتاری یا همان Writing یک ساعت زمان در نظر گرفته میشود. در این بخش دو موضوع به داوطلبان داده خواهد شد تا درمورد آن متنی بنویسند. بهتر است که داوطلبان بیست دقیقه اول را به سوال اول اختصاص دهند. متن نخست باید حداقل در ۱۵۰ کلمه نوشته شود. چهل دقیقه بعد را نیز داوطلبان میتوانند برای نوشتن سوال و موضوع دوم با میزان حداقل ۲۵۰ کلمه اختصاص دهند. متنهای کمتر از ۱۵۰ و ۲۵۰ کلمه نمره کامل دریافت نخواهند کرد.

بخش شنیداری یا همان Listening شامل چهار قسمت می شود و برای هر بخش آن ۱۰ سوال طراحی شده است (جمعا ۴۰ سوال). مدت زمان این آزمون نیز ۴۰ دقیقه می باشد و در پایان داوطلبان ۱۰ دقیقه زمان دارند تا پاسخ سوالات را به پاسخنامه انتقال دهند.

و بالاخره بخش مکالمه یا همان Speaking که شامل مصاحبه با داوطلبان است بین ۱۱ الی ۱۴ دقیقه زمان میبرد. بخش اول مصاحبه شامل سوالات شخصی و عمومی در مورد وضعیت خانوادگی، وضعیت شغلی، محل زندگی داوطلب و سوالاتی راجع به علایق وی خواهد بود.

در بخش دوم نیز موضوعی به داوطلب داده خواهد شد تا در مورد آن دو دقیقه صحبت کرده و عقیده و نظر خویش را عنوان کند. در بخش سوم نیز داوطلب با مصاحبه گر به میزان ۴ الی ۵ دقیقه در محدوده موضوع عنوان شده بحث و تبادل نظر خواهند داشت.

General Training

آزمون جنرال آیلتس برای افرادی طراحی شده است که قصد مهاجرت یا کار کردن در کشورهای انگلیسی زبان را دارند. متقاضیان مهاجرت به انگستان می بایست برای آزمون IELTS UKVI ثبت نام کنند.

این آزمون توانایی های شنیداری، خواندنی، نوشتاری و مکالمه شما را می سنجد. یک هفته قبل یا بعد از تست کتبی، آزمون شفاهی نیز برگزار می شود.

از آنجایی که امتحان آیلتس به دو صورت آکادمیک و جنرال برگزار می شود، بهتر است بدانید قسمت خواندنی و نوشتاری در امتحان جنرال با سوالات متفاوتی از آکادمیک طراحی می شوند ولی بخش شنیداری و مکالمه این دو آزمون بطور کامل شبیه هم هستند.

سطح نمره ها در آیلتس از صفر تا ۹ است. متن بخش های Reading و Writing تنوع زیادی دارد و بسیار کامل هستند. محتوای متن ها نیز از روزنامه، اینترنت و برنامه های رادیو تلویزیون انتخاب می شوند.

در بخش Reading، چهل سوال پرسیده می شود و داوطلبان یک ساعت فرصت دارند که به تمامی سوالات پاسخ دهند. متن ها کاملا غیرتخصصی و از روزنامه ها و کتابها و مجله های معمولی انتخاب شده اند که در سه بخش و حدود ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه می باشد.

بخش اول در مورد مسائل اجتماعی است و بخش دوم بیشتر به مسائل آموزشی و نیازهای رفاهی می پردازد که انگلیسی پیشرفته و پیچیده تری دارد. بخش سوم نیز متن های بلندی دارد تا توانایی خواندن متنهای بلند و پیچیده توسط داوطلب سنجیده شود.

در قسمت Writing، دو موضوع به داوطلبان داده می شود تا درباره آنها بنویسند. مدت زمان این بخش یک ساعت است. پیشنهاد می کنیم که داوطلبان بیست دقیقه اول را به موضوع اول (حداقل ۱۵۰ کلمه) و باقی زمان را به موضوع دوم (حداقل ۲۵۰ کلمه) اختصاص دهند. به پاسخ های کوتاهتر از مقدار گفته شده نمره کامل داده نمی شود.

معمولا موضوع اول از داوطلب می خواهد تا نامه ای بنویسد و داخل نامه مشکل یا مساله ای را توضیح دهد. موضوع دوم نیز از داوطلب می خواهد که نسبت به یک مورد، نظر و عقیده مخالف یا موافق خود را شرح دهد.

قسمت Listening و Speaking آزمون جنرال کاملا مشابه با آزمون آکادمیک آیلتس می باشد.

IELTS Mock Test

جالب است بدانید که افراد در زمان امتحان بیشتر از زمان معمولی مطالعه یاد میگیرند. از این رو برای آمادگی بیشتر در آزمون آیلتس ما امتحانی همانند امتحان اصلی در شرایط یکسان با سوالات استاندارد طراحی کرده ایم تا داوطلبان بتوانند آمادگی خود را برای شرکت در آزمون اصلی محک بزنند.

برای آشنایی بیشتر با نحوه برگزاری آزمون آزمایشی آیلتس توجه به نکات زیر لازم است:

 • سؤالات کاملاً استاندارد هستند.
 • شرکت کننده می بایست نوع آزمون را انتخاب کند. آزمون آیلتس دارای دو نوع آکادمیک و جنرال است که یکی از آنها باید انتخاب شود.

جدول زمانبندی آزمون های آیلتس

جدول زمانبندی آزمون های آیلتس پارسیان

 

نام مرکز مدل نوع آزمون تاریخ شمسی شهر
پارسیان IELTS Academic 98/04/01 تهران
پارسیان IELTS Academic 98/04/15 تهران
پارسیان IELTS General 98/04/15 تهران
پارسیان IELTS Academic 98/05/19 تهران
پارسیان IELTS Academic 98/06/16 تهران
پارسیان IELTS General 98/06/16 تهران
پارسیان IELTS Academic 98/07/27 تهران
پارسیان IELTS Academic 98/08/16 تهران
پارسیان IELTS General 98/08/16 تهران
پارسیان IELTS Academic 98/09/16 تهران
جدول زمانبندی آزمونهای آیلتس تهران

 

نام مرکز مدل نوع آزمون تاریخ شمسی شهر
آیلتس تهران IELTS Academic 98/02/07 تهران
آیلتس تهران IELTS General 98/02/07 تهران
آیلتس تهران IELTS Academic 98/02/14 تهران
آیلتس تهران IELTS Academic 98/02/21 تهران
آیلتس تهران IELTS General 98/02/21 تهران
آیلتس تهران IELTS Academic 98/02/21 کرج
آیلتس تهران IELTS General 98/02/21 کرج
آیلتس تهران IELTS Academic 98/02/21 کیش
آیلتس تهران IELTS General 98/02/21 کیش
آیلتس تهران IELTS Academic 98/03/02 تهران
جدول زمانبندی آزمونهای آیلتس ایرسافام

 

نام مرکز مدل نوع آزمون تاریخ شمسی شهر
ایرسافام IELTS آکادمیک 1398/02/05 مشهد
ایرسافام LIFE SKILLS جنرال 1398/02/05 تهران
ایرسافام IELTS آکادمیک 1398/02/07 تهران
ایرسافام IELTS آکادمیک 1398/02/07 اصفهان
ایرسافام IELTS آکادمیک 1398/02/07 اهواز
ایرسافام IELTS جنرال 1398/02/07 تهران
ایرسافام IELTS جنرال 1398/02/07 اصفهان
ایرسافام IELTS جنرال 1398/02/07 اهواز
ایرسافام IELTS آکادمیک 1398/02/14 تهران
ایرسافام UKVI آکادمیک 1398/02/14 تهران
ایرسافام IELTS آکادمیک 1398/02/21 تهران
ایرسافام IELTS آکادمیک 1398/02/21 شیراز
ایرسافام IELTS آکادمیک 1398/02/21 مشهد
ایرسافام IELTS جنرال 1398/02/21 تهران
ایرسافام IELTS جنرال 1398/02/21 شیراز
جدول زمانبندی آزمونهای آیلتس پروشات
نام مرکز مدل نوع آزمون تاریخ شمسی شهر
پروشات IELTS General 98/02/07 تهران
پروشات IELTS Academic 98/03/11 تهران
پروشات IELTS General 98/03/11 تهران

منابع آزمون آیلتس

منابع آموزشی برای تدریس در دوره آیلتس :

 1. Focus on Vocabulary 2
 2. (Vocabulary for IELTS(advanced
 3. Grammar for IELTS
 4. (Two exam book(Cambridge
 5. Techniques based on teacher’s experience

منابع کمک آموزشی برای بعد از پایان دوره جهت تقویت دانش پذیران

 • Focus on Vocabulary 1
 • Word Skills (intermediate & advanced)
 • Collins vocabulary for IELTS
 • Barron’s essential words for IELTS
 • Collins reading for IELTS
 • CNN Cause and Effects / Concepts and Comments
 • Active reading series
 • Grammar in use (intermediate and advanced)
 • Understanding grammar Betty Azar(advanced)
 • IELTS Advantage Reading Skill
 • Any reference which can help to build up students’ vocabulary gramma
 • Inside reading series

کلیه حقوق این سایت متعلق موسسه آموزش عالی زبان های خارجی آراد می باشد

گفتگوی زنده

)
  در حال تایپ است...

  برای ارسال پیام به ما فرم زیر را پر کنید.

  ارسال پیام لغو